Nie ma dwóch takich samych domów, a każde pomieszczenie ma swoją specyfikę. Fabryka Okien DAKO jako pierwsza w Polsce prezentuje kompleksowy system Indywidualnego Doboru Okien, w ramach którego każdy dom i pomieszczenie jest traktowane w pełni indywidualnie.
Grafiki wykorzystane na stronie są własnością Fabryki Okien DAKO

Sprawdź przykładowe konfiguracje Indywidualnego Doboru Okien

Okna do pokoju dziecięcego   Okna od strony ulicy    Okna do salonu    Okna do sypialni


KAŻDY DOM JEST INNY

Czym jest indywidualny dobór okien?

Aby zastosować w budynku Indywidualny Dobór Okien bierzemy pod uwagę najważniejsze czynniki, wpływające na wybór optymalnych rozwiązań technologicznych dla każdego pomieszczenia. Najważniejsze z nich to kondygnacja, nasłonecznienie, lokalizacja źródeł hałasu oraz rodzaj pomieszczenia.

KONDYGNACJA

Według statystyk policyjnych okna parterowe są dużo bardziej narażone na działania włamywaczy niż okna położone na wyższych kondygnacjach. Dotyczy to zwłaszcza okien balkonowych. Z kolei okna położone na wysokości narażają najmłodszych mieszkańców na ryzyko przypadkowego wypadnięcia podczas zabawy.
Odpowiednio dobrane okucia okienne i dodatki pomagają zminimalizować te zagrożenia, poprawiając bezpieczeństwo mieszkańców.

NASŁONECZNIENIE

W zależności od elewacji, okna poddane są mniejszemu lub większemu działaniu słońca. To przekłada się bezpośrednio na ilość światła i promieniowania UV wpadającą do pomieszczeń oraz na ich nagrzewanie się. W efekcie pomieszczenia mniej nasłonecznione wymagają dogrzewania i doświetlania światłem sztucznym, a przebywanie w bardziej nasłonecznionych może być w lecie bardzo niekomfortowe.
Rozwiązaniem problemów z poziomem nasłonecznienia jest montaż szyby regulującej ilość światła docierającego do wnętrza.

HAŁAS

Hałas wywołany przez ruchliwe ulice oraz inne źródła potrafi znacznie obniżyć komfort mieszkania w wymarzonym domu. Wpływa ujemnie na jakość snu i rzutuje na ogólne samopoczucie. W elewacjach narażonych na działanie fal akustycznych najsłabszym ogniwem, przepuszczającym dźwięki do wnętrza są okna.
Dzięki zastosowaniu szyb akustycznych, następuje redukcja hałasu dostającego się do wnętrza i poprawa komfortu mieszkańców.

RODZAJE POMIESZCZENIA

Każde pomieszczenie ma swoją specyfikę, wynikającą z jego funkcji. Od sypialni oczekujemy doskonałego mikroklimatu podczas odpoczynku, a pokój dziecięcy powinien być wolny od wszelkich zagrożeń. Salon to miejsce reprezentacyjne, w którym estetyka odgrywa kluczową rolę, a łazienka i kuchnia są wyjątkowo narażone na działanie wilgoci.
Precyzyjne dopasowanie okna pozwala w pełni spełnić oczekiwania wobec konkretnego pomieszczenia oraz eliminuje typowe dla niego, niekorzystne zjawiska.

Nasze usługi wymagają plików cookie. Korzystając z nich, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików. Więcej informacji